Altány, Pergoly - Martin Pagáč, Timberframe

Proč mít altán?

Chcete si na Vaši zahradu pořídit menší krytý prostor pro odpočinek či grilování a nelíbí se vám tradiční chatky? Hledáte vzdušnější a elegantnější řešení? A co takhle altán? Léto, gril, příjemná podvečerní atmosféra v přírodě – to všechno k sobě neodmyslitelně patří. Máte zahradu, anebo pozemek u rodinného domku a večer byste rádi spočinuli venku, ale zároveň chcete být chráněni před deštěm? Nejspíš Vás čeká první a hned poměrně složitá otázka: Jakou střechu vlastně zvolit? Vsadit na populární pergolu, kterou přisadíme k boku domu nebo si snad pořídit zahradní chatku, ze které se časem nejspíš stane domov pro zahradní náčiní a nejrůznější harampádí? Nebo další úložný prostor nepotřebujete a toužíte spíš po elegantním řešení, které bude v dokonalé harmonii s přírodním duchem Vaší zahrady? Které nebude nijak vázané k domu a klidně jej tak budete moci postavit třeba pod ten starý, majestátní ořešák? Co tedy vsadit na eleganci a zahradě pořídit altán?

Pergola – jaké má využití

Pergola může vymezovat zahradní zákoutí, může být na terase , ale stejně tak dobře poslouží třeba i jako přístřešek pro auto apod. V městských zástavbách poskytuje pergola určitý druh soukromí těm, kdo pod ní zrovna sedí. Pergola nad terasou vytváří místo, které je vůči okolí spíše vymezené a chráněné.

Pergola musí vypadat

Pergola nejsou jen příčky nebo mříž vytvářející stěnu z lehké dřevěné konstrukce , ale měla by být vytvářena s ohledem na okolí a např. i na styl, ve kterém je váš dům vystavěn. Proporce jednotlivých částí by měly být vyvážené. Někdy se stává, že sloupky pergoly jsou nepřiměřeně tenké.

Naši specialitou je výroba osmibokých altánů

Zajišťujeme kompletní realizaci od 3D návrhu po samotnou stavbu

Osmiboké altány jsme schopni dodat od průměru 4,5m do průměru 10m. U altánů nad 6m průměru je nutno provést ohlášení stavby podle §103 zákona 183/2006 (stavební zákon) jelikož zastavěná plocha je větší než 25m2. Menší stavby je možno realizovat na základě územního souhlasu podle §96 zákona 183/2006 (stavební zákon).

Pergoly

Provádíme kompletní stavbu pergol,od 3D návrhu,výroby až po samotnou realizaci.

Na výrobu altánů a pergol používáme KVH konstrukční dřevo ( konstrukční dřevo spojované na cinkované ozuby, vlhkost dřeva 15% +-3%).

Veškerý pohledový materiál na výrobu altánu či pergoly je hoblovaný a poté vybroušen do hladka. Horní frézkou jsou upraveny veškeré hrany – fasety (45° pokos).
 Ke každému typu provedení si můžete objednat nátěr. Používáme barvu na bázi olejového napouštědla Pinja W Oil od firmy Tikkurila. Na záklop střechy používáme standardně smrkové palubky 19 mm AB jakost a jako střešní krytinu asfaltový šindel firmy IKO nebo polykarbonátové dutinkové desky Lexan.

Dřevo je přírodní materiál, který neustále pracuje, a proto není možné zabránit jeho praskání. Tato malá estetická vada neohrožuje a ani nenarušuje statiku stavby a není důvodem k reklamaci.


Pergoly | 02.02.2011

klikni pro velký obrázek
klikni pro velký obrázek
klikni pro velký obrázek
klikni pro velký obrázek
klikni pro velký obrázek
klikni pro velký obrázek
Created by ARSYline s.r.o. 2011 | graphic design studio